Każdy z nas sam wytwarza L-argininę, ale ile zależy od czynników takich jak wiek, stan zapalny, stan serca i tętnic, płeć, jakość diety i genetyka. Niektóre z powodów, dla których ktoś może nie produkować optymalnych poziomów L-argininy, obejmuje spożywanie diety wegetariańskiej / wegańskiej w niskich źródłach białka, o złym stanie układu trawiennego, które powoduje utratę białka w metabolizmie, wysokie stresy oksydacyjne spowodowane przez wolne rodniki (z powodu diety , stres lub zanieczyszczenie), czynniki palenia i czynniki genetyczne.

Aby naturalnie pomóc organizmowi wytwarzać i używać więcej L-argininy i tlenku azotu, skoncentruj się na stosowaniu diety opartej na całej, naturalnej żywności – szczególnie “czystych” źródłach białka, które zapewniają pełen zakres aminokwasów. Kompletne białka są najbardziej korzystne, ponieważ dostarczają nie tylko L-arginina, ale dostarczają także wszystkie inne kwasy potrzebne do wspomagania wzrostu tkanki mięśniowej i właściwej funkcji neuroprzekaźników.

Złowione ryby takie jak pożywny łosoś to wyjątkowo duży wybór, ponieważ oprócz L-argininy dostarcza przeciwzapalne kwasy tłuszczowe omega-3, które pomagają utrzymać zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Jeśli jesteś roślinnym żywcem lub cierpisz na objawy nietolerancji laktozy , inne sposoby uzyskiwania większej ilości L-argininy poza białkami zwierzęcymi obejmują łzawienie z orzechów, nasion, produktów kokosowych, warzyw morskich lub pełnoziarnistych ziaren z umiarem. Zasadniczo każda żywność bogata w białko dostarcza pewną ilość L-argininy, ale najlepsze są gęstsze źródła białka. Niektóre z najlepszych naturalnych źródeł L-argininy obejmują:

 • Jaja bez klatki
 • Produkty mleczarskie, takie jak jogurty hodowlane, kefir i surowe sery (w miarę możliwości wybierać organiczne i surowe mleko)
 • Wołowina z wędzonej trawy lub mięso drobiowe i pastewne (w tym z indyka i kurczaka)
 • Mięso w wątrobie i organach mięsnych (takie jak pasztet z wątroby kurczaka )
 • Złowione ryby
 • ziarenka sezamu
 • Nasiona dyni
 • Ziarna słonecznika
 • Rdza i warzywa morskie
 • Spirulina
 • Orzechy brazylijskie
 • Orzechy włoskie
 • Migdały
 • Mięso kokosowe

Podczas gdy zawsze najlepiej jest otrzymywać składniki odżywcze z naturalnych źródeł żywności, L-arginina jest sprzedawana również jako leki na receptę i bez recepty. Lekarze czasami przepisują duże porcje L-argininy wraz z innymi suplementami na różne warunki, w tym choroby serca, migreny i zakażenia – a nawet niwelowanie działań niepożądanych związanych z cukrzycą, HIV lub rakiem. L-argininę możemy znaleźć w suplementach diety, które są dostępne bez recepty m.in. w Potency Therapy, EroTabs i Penis Complete. Wszystkie te preparaty wspomagają nasz układ krwionośny, dzięki czemu w dość szybki sposób przywracamy równowagę naszej potencji i możemy osiągnąć pełny wzwód, co z kolei poprawi nasze życie seksualne.

Porcjonowanie L-argininy zależy w dużej mierze od stanu stosowanego w leczeniu; na przykład z pomocą w leczeniu stanów serca lub zaburzenia erekcji, może być pobierana od trzech do sześciu gramów dziennie (podzielona na dwie porcje), podczas gdy dla zwiększenia wysiłku fizycznego porcji do dziewięciu gramów dziennie nie są rzadkie. Zwykle zalecana porcja jest zalecana dla ogólnie zdrowych dorosłych osób, które chcą zapobiec zapaleniu i korzystają z lepszego obiegu, zwykle zaleca się około jednego grama dziennego (1000 miligramów). Wyższe porcji oczywiście przynoszą większe ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, a niektóre badania wskazują, że nie zawsze lepiej jest w przypadku funkcji L-argininy w ścianach naczyń krwionośnych. Chociaż L-arginina działanie jest ogólnie bezpieczna, biorąc pod uwagę, że jest to naturalny aminokwas, istnieją pewne potencjalne działania uboczne, o których warto pamiętać. Jeśli u pacjenta występuje choroba serca, niskie ciśnienie krwi, cukrzyca, problemy z nerkami lub aktywny wirus (np. Opryszczka lub półpasiec ), nie zaleca się uzupełniania L-argininy do czasu konsultacji z lekarzem.