Obecnie coraz więcej osób marzy o tym, aby mieć doskonałą figurę. Niestety wbrew pozorom nie jest to takie proste, ponieważ w takim przypadku powinniśmy spełnić szereg zasad i rygorystycznie podchodzić do każdego posiłku. W naturze ludzkiej jest jednak brak konsekwencji i tym samym jeśli chcemy naprawdę zyskać dobre efekty i szybko zgubić zbędne kilogramy, trzeba trochę się postarać. Zatem jaka dieta w tym przypadku jest najlepsza? Co powinniśmy zrobić, aby osiągnąć zamierzone efekty?

PROGRAM DIETY 1000 KCAL

Doskonałym sposobem na zgubienie większej ilości kilogramów jest z pewnością dieta 1000 kcal. To właśnie dzięki niej przykładowo w tydzień można zgubić do 2 kg. Jest to bardzo dobry efekt, z tego powodu taka dieta znajduje coraz większą ilość zwolenników. Jednak nie należy zapominać o tym, że jest to bardzo rygorystyczna dieta, której często będzie towarzyszył głód, jeżeli do tej pory jedliśmy dużo. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty podczas prowadzenia takiej diety warto zadbać o to, aby była ona zbilansowana. W tym przypadku bardzo ważne jest także zupełne zrezygnowanie z alkoholu. Zatem jaki jest jadłospis dla diety 1000 kcal?

DIETA 1000 KCAL JADŁOSPIS

Podstawą tej diety jest przede wszystkim spożywanie dużej ilości płynów. Bardzo ważne jest, aby codziennie wypić około 2 litry wody, jak również pić zieloną lub też czerwoną herbatę, ponieważ te produkty w dużym stopniu wspomagają odchudzanie. Nie można zapominać także o tym, że płyny pomogą nam nieco zahamować narastający głód. Warto w tym przypadku spożywać bardzo wiele różnorodnych warzyw oraz owoców, jak również pieczywa pełnoziarnistego. Powinniśmy także pamiętać o tym, aby wykluczyć z takiej diety mięso i przykładowo skupić się jedynie na łagodnym kurczaku lub też indyku w małych ilościach. Doskonałym rozwiązaniem jest także nabiał, który ma niską zawartość tłuszczu.

DIETA 1000 KCAL PRZECIWWSKAZANIA

Istotnie przeciwwskazaniem do prowadzenia tej diety jest zły stan zdrowia. Jak już wcześniej wspomniano, jest to rygorystyczna dieta 1000 kcal, podczas której dostarczamy do organizmu bardzo niską dawkę kalorii. Nie jest ona polecana dla młodych osób, których organizm jeszcze się rozwija. W przypadku dorosłych przed rozpoczęciem diety należy wykonać szereg badań, aby dokładnie upewnić się, czy nasz organizm wytrzyma taką próbę.

DIETA 1000 KCAL DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Niestety powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że każda dieta może mieć działania niepożądane. Aby w szczególności przejść na tak rygorystyczną dietę jak 1000 kalorii dziennie, powinniśmy przede wszystkim cieszyć się dobrym zdrowiem. Jest to bardzo ważne, aby wszystkie organy pracowały prawidłowo, jak również musimy mieć dobre ciśnienie czy też nie możemy mieć problemów w szczególności z sercem. Przyjmowanie tak małej dawki kalorii systematycznie może wywołać niemałą rewolucję w naszym organizmie, o czym należy pamiętać. Szacuje się, że na tej diecie w ciągu tygodnia można zgubić aż 2 kg. Obecnie istnieje grono specjalistów, którzy uważają, że dieta 1000 kcal nie jest dobra dla naszego organizmu. Sądzi się, że nie uczy ona zdrowych nawyków żywieniowych, a także codziennie dostarczamy zbyt niską dawkę kalorii do naszego organizmu, aby mógł normalnie funkcjonować. Jednak jeśli ta dieta nie jest stosowana przez długie lata, a jedynie przez krótszy okres czasu, nie powinny wystąpić działania niepożądane. Możemy jedynie zmierzyć się z efektem jo-jo. Jednak jest to uzależnione od spożywanych posiłków po zakończeniu diety. Jeśli powrócimy do starych nawyków, nasze starania podczas prowadzenia diety na nic się zdadzą. Należy pamiętać, że nie każda dieta jest odpowiednia dla wszystkich. Organizm każdego człowieka jest indywidualny, jak również różnorodne są nasze predyspozycje zdrowotne. Z tego powodu jedne osoby mogą doskonale czuć się będąc na danej diecie, z kolei inne mogą jeszcze pogorszyć swój stan zdrowia. Bardzo popularna w ostatnim czasie jest między innymi dieta 1000 kcal jadłospis. Coraz więcej osób, w szczególności kobiet decyduje się właśnie na to rozwiązanie, ponieważ to właśnie dzięki niemu można bardzo szybko zgubić zbędne kilogramy. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to dość rygorystyczna dieta. Z powodu przyjmowania małej dawki kalorii codziennie, nasz organizm początkowo może bardzo szybko spalać zmagazynowaną energię. Tym samym już na początku prowadzenia tej diety można zauważyć pierwsze efekty. Jednak z biegiem czasu może okazać się, że nie będzie już tak spektakularnych efektów. W przypadku każdej diety przychodzi taki czas, gdy organizm chce się zbuntować, a nadmiarowych kilogramów nie ubywa. Warto przeczekać ten czas, ponieważ później znów będzie lepiej. Jednak w tak kryzysowych sytuacjach bardzo wiele osób szybko się załamuje i tym samym nie chce kontynuować takiej diety. Jednakże jest to ogromny błąd, ponieważ postępując w taki sposób można bardzo szybko zniszczyć efekty dotychczasowej pracy. Zdecydowanie dieta 1000 kcal jest najbardziej popularna wśród młodych kobiet, jednak na tak radykalne posunięcie decyduje się także wielu mężczyzn. Warto ją wybrać, jeśli chcemy uzyskać szybkie oraz trwałe efekty.

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu Pittsburghsteelersjerseyspop.com w dniu publikacji opracowania. Serwis Pittsburghsteelersjerseyspop.com nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis Pittsburghsteelersjerseyspop.com nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Ponadto serwis Pittsburghsteelersjerseyspop.com nie stanowi oraz nie zastępuje porady lekarskiej, a także nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu Pittsburghsteelersjerseyspop.com jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).

Chronione przez Copyscape Plagiarism Checker - nie kopiuj treści z tej strony